Есперанто – мова для всіх 1


13

Есперанто – штучно створена мова на базі найпоширеніших європейських мов.  Засновник цієї мови – Людовік Лазар Заменгоф, польський вчений. Для того щоб студенти нашого факультету ознайомилися з есперанто, на семінар було запрошено представника Всесвітньої Есперанто-Асоціації м.Київ , голову Спілки підтримки та захисту української культури «Espero» Михайла Яковича Лінецького.

Мета зібрання – ознайомити студентську молодь з мовою, розповісти її  історію створення та процес  встановлення, пояснити яку роль вона відіграє у житті суспільства. Охочих дізнатися про таку цікавинку виявилося багато. Студентів цікавило як есперанто поширюється у світі і чи популярне серед молоді. Михайло Янович відповідав на поставлені питання та розповів про особливості мови, як легко вона вчиться та як позбавляє страху перед вивченням інших мов. Головне завдання мови – поєднання людей та націй, адже при спілкуванні на есперанто не виникає труднощів у розумінні і кожен розуміє кожного.

Студенти дізналися, що в Україні есперанто поширене з кінця XIX століття. А в наш час центральною організацією есперанто є “Українська Есперанто Асоціація” . Щороку в нашій державі есперанто-зустрічі , що відбуваються згідно з відповідними календарними датами.

22Усі присутні мали змогу почути вірші та пісні перекладені на есперанто, записати фрази, слова та вислови для розширення своїх знань. Запрошений гість зазначає, що не потрібно боятися вивчати есперанто та інші мови світу, адже так ми розширюємо свої знання та стираємо уявні кордони в спілкуванні. В результаті семінару усі присутні були задоволені зустріччю, адже було багато нової та цікавої інформації, а незвичність і особливість есперанто тепер зрозуміла кожному. Сподіваємось, що ця зустріч сприятиме вивченню есперанто та багатьох іноземних мов.